За този блог

Гласове: 403
Постинг
26.02.2022 20:45 -
Бог е в нас и ние сме в Него
Автор: diven
Категория: Лични дневници
Прочетен: 2113 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 06.03.2022 11:36
Прочетен: 2113 Коментари: 0 Гласове:
2
Последна промяна: 06.03.2022 11:36
"Бог е в нас (за да го проявим) и ние сме в Него (за да се проявим)"!
"Бог е в нас (за да го проявим)… " Тогава защо му се молим, та Той е в нас. Но защо страдаме ако е в нас? Страдаме ли, страда и той. Но защо му е да страда? Изглежда, че Той не е в нас и затова Го молим! Кога сме го изгонили? Или не сме Го допуснали в себе си!
Какво сме направили?
Или е в нас, но не Го чуваме!
"Бог ни е създал по свой образ и подобие". Защо? Да изживее Себе си и ние сме Неговият дом, които е "обзавел" с всичко необходимо за проявата си! Създал е и изобилието на природата.
Късайки връзката си Него, в нас се натрупват негативи, които Му пречат в проявата. За да ни изчисти от тях, задейства процеса карма-съдба, формиращ егото ни! То се проявява, като се изявява, придавайки на негативите индивидуалност-Аз. При проявата си създава и съответна реалност и резонирайки се озовава в компанията на себеподобни. За да съхрани себе си, то се бори за оцеляване!
Има ли измъкване? Да, необходимо е да осъзнаем, че то се бори за своето оцеляване, а не за нашето и че себеподобните, са нашето живо огледало и оглеждайки с в него да се разпознаем, а не да се гримираме, да им благодарим и се променим! Тогава ще чуем Бога в себе си и ще Го проявим, ще осъзнаем Любовта … "и ние сме в Него", за да се проявим като творение и тогава Той ще се погрижи за домът си.
Остава само да му благодарим.
"Бог е в нас и ние сме в Него"!
Съществува и Душа, портал за Духа, връзката ни с Бога и се управлява процеса карма-съдба, както и мисловната ни дейност към осъзнаване.
Душата знае, но не може…
Тялото може, но не знае…
Умът еволюира, за да знае и може…
И всичко това формира Живота и живота ни… за да проумеем Бога!
Направете разлика, религията не говори за такъв Бог.
https://divensvet.wixsite.com/diven.jpg)
"Бог е в нас (за да го проявим)… " Тогава защо му се молим, та Той е в нас. Но защо страдаме ако е в нас? Страдаме ли, страда и той. Но защо му е да страда? Изглежда, че Той не е в нас и затова Го молим! Кога сме го изгонили? Или не сме Го допуснали в себе си!
Какво сме направили?
Или е в нас, но не Го чуваме!
"Бог ни е създал по свой образ и подобие". Защо? Да изживее Себе си и ние сме Неговият дом, които е "обзавел" с всичко необходимо за проявата си! Създал е и изобилието на природата.
Късайки връзката си Него, в нас се натрупват негативи, които Му пречат в проявата. За да ни изчисти от тях, задейства процеса карма-съдба, формиращ егото ни! То се проявява, като се изявява, придавайки на негативите индивидуалност-Аз. При проявата си създава и съответна реалност и резонирайки се озовава в компанията на себеподобни. За да съхрани себе си, то се бори за оцеляване!
Има ли измъкване? Да, необходимо е да осъзнаем, че то се бори за своето оцеляване, а не за нашето и че себеподобните, са нашето живо огледало и оглеждайки с в него да се разпознаем, а не да се гримираме, да им благодарим и се променим! Тогава ще чуем Бога в себе си и ще Го проявим, ще осъзнаем Любовта … "и ние сме в Него", за да се проявим като творение и тогава Той ще се погрижи за домът си.
Остава само да му благодарим.
"Бог е в нас и ние сме в Него"!
Съществува и Душа, портал за Духа, връзката ни с Бога и се управлява процеса карма-съдба, както и мисловната ни дейност към осъзнаване.
Душата знае, но не може…
Тялото може, но не знае…
Умът еволюира, за да знае и може…
И всичко това формира Живота и живота ни… за да проумеем Бога!
Направете разлика, религията не говори за такъв Бог.
https://divensvet.wixsite.com/diven
.jpg)
Настоящие #славяно_арийские болгарские в...
Първата ми за деня радост
Магическият аспект на Николо Паганини, к...
Първата ми за деня радост
Магическият аспект на Николо Паганини, к...
Няма коментари
Търсене
Най-четени
1. radostinalassa
2. ivandimitrovbets
3. wonder
4. zahariada
5. mt46
6. mimogarcia
7. varg1
8. planinitenabulgaria
9. rosiela
10. iw69
11. getmans1
12. noshkov
13. forexninja
14. hadjito
2. ivandimitrovbets
3. wonder
4. zahariada
5. mt46
6. mimogarcia
7. varg1
8. planinitenabulgaria
9. rosiela
10. iw69
11. getmans1
12. noshkov
13. forexninja
14. hadjito
Най-активни
1. mimogarcia
2. sarang
3. radostinalassa
4. djani
5. panazea
6. no1name
7. iw69
8. rosiela
9. deathmetalverses
10. planinitenabulgaria
2. sarang
3. radostinalassa
4. djani
5. panazea
6. no1name
7. iw69
8. rosiela
9. deathmetalverses
10. planinitenabulgaria
Блогрол
1. Любим линк